Sıkça Sorulan Sorular

E-Ticaret sistemine ilişkin sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Evet dahildir.

Evet dahildir.

Evet dahildir.

Evet. Paketi satın aldığınız tarihten itibaren 365 gün boyunca teknik destek hizmetimizden ücretsiz faydalanırsınız. Sonraki yıllar ise yenileme ücretini ödediğinizde otomatik uzatılmaktadır.

Evet. Paketi satın aldığınız tarihten itibaren 365 gün boyunca tüm güncellemeler ücretsiz tarafımızca yapılıp sitenize uygulanır. Sonraki yıllar ise yenileme ücretini ödediğinizde otomatik uzatılmaktadır.

Yıllık olarak destek, güncelleme ve hosting ücreti alınmaktadır. İlk yıl bu ücretler alınmamaktadır. Sonraki yıllar için 3.500₺ ücret alınmaktadır.

Evet mümkün. Sitenizden vereceğiniz XML kaynağı sayesinde tüm ürün ve kategorileriniz herşeyiyle Adrex'e taşınacaktır.

Eğer paketi bizim sunucularımızda kullanıyorsanız günde 2 kez tam yedek, günde 4 kez veritabanı yedeği alınır, istediğiniz zaman ücretsiz size iletilir

İhtiyaçlarınıza göre 4 farklı paketimiz bulunmaktadır. E-Ticaret paketleri sayfamızdan aralarındaki farkları ve fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

Yeni Adrex paketi satın almış müşterilerimiz için düzenlediğimiz, ücretsiz eğitimlere katılabilirsiniz. Destek sistemi üzerinden talep oluşturabilir veya yardım makalelerini inceleyerek bilgi edinebilirsiniz. Adrex ailesi olarak, tüm süreçlerinizde yanınızdayız.

Adrex, Turkcell veri merkezi üzerinde hizmet vermektedir. Microsoft’un son teknoloji yedekli ürünleri kullanılarak kurulan dağınık mimarimiz ile hızlı ve güvenli bir servis alırsınız. Toplam hat kapasitemiz her geçen gün artmakta ve ölçeklenebilir olarak büyüyebilmektedir. Ek olarak yedekleme hizmetimiz de ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Kredi Kartı, Mail Order, Banka Havalesi / EFT, Kapıda ödeme seçenekleri, Paytr, İyzico ödeme seçenekleri sistemlerimizde aktif kullanılmaktadır. Tüm modüllerimiz için, Ödeme entegrasyonları ve Banka sanal pos entegrasyonları sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Adrex Paketleri’ni kullanan sitelerdeki kartlı işlemlerin güvenliği, 256-Bit SSL sertifikaları ile sağlanmaktadır. SSL sertifikası ile şifrelenen kart bilgileri otomatik olarak işlemi gerçekleştirecek olan bankaya şifreli olarak iletilir ve işlem sonucu sisteme kaydedilir. Tüm işlemlerde hiçbir kredi kartı bilgisi sistemde tutulmaz. Bu sebeple ne siz, ne personeliniz ne de Adrex ekibi kart bilgilerine hiçbir şekilde erişemez.

Birden fazla site yöneticisi tanımlayabilirsiniz, herhangi bir limit bulunmamaktadır. Personelinize özel yetkilendirme ile modül ve özellik bazlı görme, düzenleme ve silme hakkı verebilirsiniz.

Adrex kargo modülü, tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Desi bazında kargo fiyatlarınızı belirleyebilir ve siparişlerde kargo tutarlarını otomatik hesaplatabilirsiniz. Ek olarak ürüne özel kargo fiyatı veya sipariş toplamlarına göre ücretsiz kargo fırsatları da sunabilirsiniz.

Türkiye’de sanal POS hizmeti veren 18 bankanın tamamının sanal POS entegrasyonları, sistemlerimiz tarafından desteklemektedir. Bankalara başvurarak alabileceğiniz sanal POS’unuzun bilgilerini sistemimize girerek, dakikalar içinde ödeme kabul etmeye başlayabilirsiniz.

Bankalara sanal POS başvurusunda bulunmanız için öncelikle vergi levhası olan bir firmanızın olması gerekmektedir. Bankalara göre istenen evraklar değişiklik göstermektedir. Adrex Sistemleri Türkiye’deki tüm bankaların sanal POS altyapılarını desteklemektedir.

Adrex, Paynet, Paytr, iPara, PayU ve Iyzico ile entegre çalışmaktadır. Bankalardan ayrı ayrı POS almak istemiyorsanız, bu ödeme sistemlerini tercih etmenizi öneririz.

İş süreçlerinizi kısaltmak ve e-ticaret’e hızlıca başlamanız için avukatlarımız tarafından hazırlanmış hazır sözleşmeler bulunmaktadır. Kanunen sitenizde mecburi olarak yayınlamanız gereken, Gizlilik, mesafeli satış ve iade şartları gibi sözleşmeler, Teknik Destek birimimiz tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Firmaların faaliyet gösterdiği alan ve yapılarına göre değişiklik gösteren bu sözleşmelerin, bir avukat tarafından incelenmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerekliliğini önemle hatırlatmak isteriz.

E-ticaret siteniz için 1 adet ana domain belirlemeniz gerekmektedir. Diğer domainleriniz içinde ana domaininize yönlendirme yapabilirsiniz. Yönlendirilen tüm domainler ana domain adı altında açılacaktır.

Toplu fiyat, stok, resim güncellemesi yapabilirsiniz. Ürünler modülü üzerinden toplu fiyat, stok güncellemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Excel veya XML entegrasyonları ile de toplu güncelleme ve aktarım yapabilirsiniz. Excel veya XML entegrasyonları ile ürün giriş süreçlerinizi kısaltabilirsiniz.

Pro Kur sistemimiz farklı döviz kurlarını desteklemektedir. Dilerseniz Türk Lirası, Dolar, Euro, Pound, Yen, Yuan olarak fiyatlarınızı belirleyebilir ve satışa sunabilirsiniz.

Adrex E-Ticaret Paketleri aktif olarak Bizim Hesap, Paraşüt, Logo, Nebim, Akınsoft gibi ülkemizde en çok kullanılan muhasebe programları ile tam entegre çalışmaktadır. Hiçbir dosya gönderimine gerek kalmadan tüm işlemler anlık karşılıklı olarak güncellenmektedir. Tüm entegreasyonlar için Muhasebe/ERF Entegrasyonları sayfasına göz atabilirsiniz.

Adrex sistemimiz 90 farklı dilde çalışmaktadır. Dilediğiniz dilde yayın yapmak için teknik destek personelimizle iletişime geçebilirsiniz.

Dilerseniz kendi hazırlayacağınız XML’leri de kullanabilirsiniz. Teknik destek ekibimizden alacağınız örnek XML desenine göre düzenleyeceğiniz dosyaları kolaylıkla sistemimize aktarabilirsiniz.

Tabiki , Adrex tasarım ekibi marka ve konseptinize uygun tasarımlar yaparak satışlarınıza maksimum katkı sağlar. Dilerseniz mevcut tasarımınızı sisteme giydirebilir, hatta hazır tasarımlarımızı konseptinize göre özelleştirme yaptırabilirsiniz. Özel tasarım hizmetimiz için bizimle iletişime geçebilir, özel fiyat alabilirsiniz.

Almış olduğunuz paketin özelliğinde Mobil uygulama bulunuyor ise, Apple Developer ve Play Console hesaplarını açıp tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Ardından mobil uygulamalarınız yükleniyor ve onayınıza sunuluyor. Hesapları açmanız için destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Dilediğiniz kargo firması ile çalışabilirsiniz. Birçok kargo firması ile sistemimizin otomatik entegrasyonu mevcuttur. Taşıyıcınız ile anlaşma yaptığınızda bu entegrasyonları da ücretsiz kullanabilirsiniz. Kargo entegrasyonları sayfamızdan entegre olan firmaları görüntüleyebilirsiniz.

Adrex paketlerimiz Google servisleri ile uyumlu çalışmaktadır. Google Analytics ve AdWords üzerinden raporlama ve dönüşüm takibi yapabilirsiniz. Google Webmaster Tools üzerinden oluşturulan Sitemap aktarımını ve doğrulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Rakip seo analizi sizinle aynı sektörde hizmet veren ve google sıralaması iyi olan 3 sitenin belirlenip açıldıkları günden son güne kadar yaptıkları tüm seo çalışmalarını size raporlayan hizmetimizdir.

Şirketimiz mobil uygulamalarınızı verdiğiniz hesaplara yayınlama hizmetini sağladığından dolayı yıllık herhangi bir ödeme alınmamaktadır. Süresiz kullanım sağlayabilirsiniz.

İlk yıl paket dahilinde ücretsiz kullanıma sunulmaktadır. Takip eden yıllarda yıllık olarak ödemeleri mevcuttur. Fiyatlar kısmında paketlere dahil olan entegrasyonları görüntüleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimiz ile görüşebilirsiniz.

Hemen ücretsiz deneyin.

Adrex'in Tüm özelliklerini ücretsiz test edin, inceleyin. Sanal mağazanız 10 saniye de hazır!

Hadi Başlayalım!